ZAREZERVOVAT
  +420 702 234 952
  Recepce otevřena 7:30-19:30

Kam vyrazit?


Údolím řeky Berounky dojdete do přírody, za historií, i skvělou gastronomií. A Boutique Hotel Corso vám bude při objevování tou nejlepší základnou. Přinášíme inspiraci na vaše výlety během pobytu u nás.

Kolem českých hradů a zámků
Kolem řeky Berounky je rozeseto velké množství hradů, zámků a starých zřícenin, které dokreslují romantickou krajinu. Není divu, že Berounka tvoří trasu naučné stezky, která začíná ve Zvíkovci a končí u Hlásné Třebáně v Českém Krasu. Stezka vede například kolem hradu Křivoklát, jednoho z nejstarších hradů v České republice. Křivoklát sloužil jako reprezentační místo českých králů, ale i jako vyhlášené vězení. I dnes žije bohatým kulturním životem, v létě se zde pořádají noční prohlídky nebo pravidelný Noir Film Festival.

Po cestě narazíte na další zajímavá a méně známá místa. Za zmínku stojí například zámek Nižbor, kde můžete poznat každodenní život Keltů. Neobvyklá výstava vás doslova vtáhne do doby keltů a vikingů díky interaktivním prvkům a dobové hudbě. Pokud jste spíše fanoušky tajemných zřícenin, určitě zastavte u hradů Věžka, Libštejn a Krašov. Jako bonus se vám po krátkém výšlapu k hradům otevře také krásný výhled po okolí.

Přes Srbsko na Karlštejn
Věděli jste, že je do Srbska z Prahy co by kamenem dohodil? U Berounky se totiž nachází malebná vesnička jménem Srbsko, jejíž okolí je zajímavé (nejen) pro horolezce. V okolí se totiž nachází velké množství vápencových skal a jeskyní, které sloužily lidem jako útočiště už v době kamenné.

Po zastávce v Srbsku se můžete vydat ke králi českých hradů - Karlštejnu. Obdivovat zde můžete například repliku svatováclavské koruny. Během husitských válek byl hrad využívaný pro uschování českých korunovačních klenotů, které zde byly nakonec uloženy téměř 200 let. V okolí Karlštejnu je také spousta hospůdek, kde se můžete občerstvit před další cestou a u jídla si vychutnat výhled na hrad. Na své si tu přijdou především milovníci klasické české kuchyně. V letních měsících, a obzvlášť o víkendech, zde ale musíte počítat s velkým množstvím lidí.

Řevnice - gastronomická perla nejen pro vodáky
Skvěle se najíte v příjemném prostředí naší restaurace Corso, která se nachází přímo na náměstí v nejstarším domě v Řevnicích. Milovníky dobrého jídla potěší moderní menu našeho šéfkuchaře Daniela Holana inspirované italskou a asijskou kuchyní. Po dobrém jídle si můžete dopřát sladkou tečku v místní cukrárně Modrý domeček, odkud si odnesete krom dobrých zákusků také skvělý pocit z pomoci druhým. V kavárně totiž pracují lidé s různým typem zdravotního znevýhodnění. Pokud patříte mezi fanoušky piva, určitě navštivte originální bistro Kůlna, kde můžete ochutnat pivo z lokálních minipivovarů nebo zavítejte do Pivovaru u nádraží, kde vaříme ryze Řevnické pivo.